איך לבחור נכון עורך דין לחברות / מסחרי לעסק שלך?

עו"ד גבריאל בנטוב כללי 0 תגובות

למה חשוב בהקדם למצוא עורך דין מסחרי שיבין את העסק שלך וילווה אותך

ישנה חשיבות לבחור את ההחלטות הנכונות עבור העסק שלך כבר בתחילת הדרך. כמו למשל לנסח הסכם כתוב עם השותף שלך ולא לדחות את הנושא לשלב מאוחר יותר שיהיה מאוחר ויהיו בינכם משקעים ומישהו כבר השקיע יותר מאמץ מהשני. או שלהקים חברה כבר מההתחלה ולא להמתין למשקיע. ישנם הרבה שיקולים ושאלות שצריכות להישאל שרק איש מקצוע יכול לענות עליהם.

טעויות בתחילת הדרך עולות הרבה כסף בשלב מאוחר יותר

יכול להיות שגם אם לא תקחו עורך דין אז תצליחו לעשות את הבחירות הנכונות או שתעשו טעויות שלא יכלו לכם כסף אבל ישנם מקרים רבים שעוד יכל להציל לאנשים הרבה מאוד כסף. בין אם זו תביעה של עובד שהיה בתחילת הדרך של עסק אשר רוצה אחוזים מהרווח או הגבלה חוקית שמונעת מהחברה להמשיך לפעול ועוד מקרים רבים שיכול להימנע אם היה אפשר לנווט עוד בשלב התכנון של העסק בצורה נכונה יותר

לא לכל דבר צריך עורך דין ישנם הרבה פעולות שניתן לעשות לבד למחצה אבל כן להתייעץ עם עורך דין אבל ממש אין לכם זמן ניתן להעביר הכל לעורך דין:

בחירת שם חוקי לעסק

ניתן לחפש לבד במאגר סימני המסחר ובעוד כמה מקומות באמצעות הכוונה של עורך ולהדעת שעשיתם בדיקות מקיפות בבחירת השם ושאתם לא פוגעים בשמות של עסקים אחרים ולא פוגעים ברגשות של ציבור מסוים כזה או אחר.

קניית דומיין לעסק

היום כמעט כל עסק צריך אתר אינטרנט וכתובת לאתר. בשביל שלא תשקיעו סתם על פיתוח מותג סביב דומיין מסויים רצוי לעשות בדיקה מקדימה אם הדומיין או השם לא שייך לחברה אחרת בחול שתרצה שיש לה טענות על שם הדומיין שלכם.

ייעוץ כיצד להבנות את העסק

האם כדאי לכם הסכם שותפות / הקמת חברה / להישאר עוסק מורשהרצוי שעוד מסחרי ישמע את המקרה שלכם וישאל את השאלות הנכונות כמו מה ההכנסות שלכם ומה הסיכון לתביעות משפטיות בפעילות העסקית שלכם וימליץ לכם כיצד להתמסד.

פתיחת עוסק מורשה מול רשויות המס

לרוץ למעמ , מס הכנה וביטוח לאומי זה לא תמיד נעים כלכך ולעיתים אפשר לעשות טעויות במילוי המסמכים. ניתן להיעזר בעורך דין לחברות שיעזור ויאיץ את התהליך.

רישיונות עסק ככל שצריך

זהו נושא בירוקרטי אשר עוד יכול לזרז ואף להשיג את האישור שחשבתם שלא תקבלו מבלי לעשות שינוי מהותי לעסק.

הסכמי עבודה מול עובדים חדשים לעסק

כאשר העסק גדל צריך עובדים אבל כיוון שיש המון כללים וחוקים להעסיק עובדים. במצב בו אינך מתייעץ עם עורך או מבקש ממנו לעורך לך הסכם העסקה. אתה מעמיד את העסק של בפני תביעות על סכומים גבוהים של תביעה. בתחום דיני העבודה הסיכוי לטעות מהמעביד היא גובה כי יש ממנו רף ציפיות גבוה ורמת ההוכחה של העובד היא קטנה יחסית.

הסכמים מול פרילנסרים

ישנם הרבה שיתופי פעולה, עבודה משותפת על פרויקט וספקים שאתם תעבוד איתם יחד בכדי להשלים פרויקטים, בכדי להגיע ללקוחות חדשים ועוד. חלק מההסכמים כמו הסכם קידום אתרים, הסכם פיתוח / בניית אתר אינטרנט, הסכם שיווק ממומן דורשים הבנה מקצועית של עורך דין מסחרי / חברות וזאת בכדי למנוע למשל אפשרות בה תהיו חשופים לתביעה כי הפרתם זכויות שימוש לש תמונה כאשר מי שבנה לכם את האתר או קידם לכם את האתר השתמש בתמונות שהם לא חוקיות ועכשיו תבעו אתכם ב-50,000 ₪ על הפרת זכויות יוצרים של התמונה.

הסכמים מול הלקוחות

לקוחות הם אמנם המבורכים אבל לעיתים חשוב גם לדעת להתגונן מהם ובשביל זה צריך הסכמים שיגנו עליך כמו הסכם הצטרפות לשירות, תקנון אתר אינטרנט, מדיניות פרטיות.

ליווי של ההתפתחות של העסק

פגישה תקופתית עם עורך יכולהה היות משמעותית כיוון שאתה מספר לו על התקדמות העסק והוא יכול להגיד לך איך אפשר לשנות את מבנה העסק כך שתחסוך כסף ותימנע מהסתבכות משפטית כמו תביעה מיותרת. כמו שאלות שלמתי להקים חברה, לדווח לרשם החברות על שינויים במבנה החברה, הכנסת שותף/ בעל מניות חדש להעביר את הפעילות לחול, צורך לנסח הסכם חדש, לשנות את התנהלות החברה בדברים מסויימים ועוד.

עם איזה עורך דין עדיף להתייעץ משרד גדול או משרד קטן?

החסרון במשרד גדול הוא שלעיתים מעבירים את רוב העבודה למתמחה או עוד צעיר ויוצא שהבנאדם שנפגשת איתו לא באמת עושה את העבודה בפועל. מצד שני יש מענה לכל מיני סוגיות במשרד גדול כיוון שזהו one stop shop. מנגד משרד קטן יש שקיפות ונגישות לעוד שנפגשת אבל לא מתמקצע בהמון תחומים אבל אם הוא מכיר אנשי מקצוע איכותיים בתחומים אחרים אז זה יכול לפתור את הבעיה.

יש תתי התמחויות שונות שיש לשים לב אליהם

עורכי דין מתמקצעים בנושאים שונים ויש לשים לב להתמחויות הבאות:

חוזיםעורך דין חוזים יכול לערוך / לנסח הסכם ולעבור על הסכם קיים

ייעוץ לסידור של העסקעוד שיבין את המבנה של העסק וימליץ איך רצוי לפעול.

עוד לנדלן – יכול לערוך הסכמי שכירות ורכישת נכסים.

מיסוי ורשיונות עסקלחלק מהעסקים דרוש רישיון עסק מהעירייה.

קניין רוחניפטנטים והגנה עליהם דורש רישומם כך גם זכויות יוצרים ועוד זכויות שרצוי וניתן להגן עליהם.

מה כדאי לשאול את העורך דין במהלך הפגישות לבחירתו?

האם יש קשרים טובים עם אנשי מקצוע אחריםכמו מעצבים, מקדמים, משקיעים ועוד.

האם יש לך לקוחות נוספים בתחום שליהאם כבר עשה עבודה דומה והגיע לתוצאות עם לקוחות אחרים?

האם יש סבלנות להסבירכלקוח אתם רוצים להיות חלק מהתהליך, נסו להבין אם העוד זמין ועונה ברצון לשאלות.

גמישות עם התשלוםהאם יש גמישות בצורת התשלום, בסוף התהליך, מראש, מבוסס אחוזים ועוד.

מה כדאי לך לשאול את עצמך לפני בחירת עורך דין חברות?

האם העורך דין מתמקד בעיקר או בטפל? אם הוא נובר יותר מדי בפאן העסקי ופחות במטריה המשפטית אפשר שהתנהלות כזאת תרים דגל אדום.

האם התקשורת שלו טובה? האם הוא נותן פתרונות גם לדברים שאי אפשר לעשות או שפשוט אומר שלא ניתן? האם הוא פורס את האפשרויות בפניך לאיך כן ניתן לעשות את זה או איך אחרים עשו את זה.

האם המשרדים ממוקמים במקום טוב? חשוב לעיתים המיקום במידה ויש צורך בפגישות אבל אם זהו עו”ד אונליין אז אין צורך

האם יש לך חיבה וחיבור לבנאדם? הכי חשוב הוא חיבור טבעי וכימיה בין האנשים וזאת בשביל לעבוד יחד ולהגיע לתוצאות לכן סמכו על האינטואיציה שלכם.

איפה אפשר להתחיל לחפש?

גוגל

חברים

באתר פהעו”ד אונליין או אחד המוצרים

דרכים לחסוך כסף

תמחור עורכי הדיןהרבה עורכי דין מתמחרים לפי שעה ואם יש נסיעות והוצאות נוספות הם גובים גם על זה.

מחיר פיקסאם הפרויקט מוגדר כמו מעבר על הסכם או פתיחת חברה המחיר הוא קבוע מראש.

רצוי לעלות על הכתב את ההסכמות בינכם לעוד שיהיה מסמך עבודה מסודר ולחשוב על תרחישים שלא חשבתם אם דברים מסתבכים.

[author title="על המחבר"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *