רישום חברת יחיד – קל פשוט ויעיל, ממה להיזהר ואיך לעשות את זה נכון

עו"ד גבריאל בנטוב הקמת עסק, כללי 0 תגובות

מהי חברת יחיד?

הגדרת חברת יחיד היא חברה של אדם אחד כאשר רק אדם אחד הוא בעל המניות ודירקטור של החברה.

מעוניין לפתוח חברה בצורה חכמה ומהירה? אצלנו הקמת חברה אונליין היא עניין פשוט.
>>לחץ כאן לפתיחת חברה בקליק<<

למה זה טוב חברת יחיד?

כאשר הינך מעוניין לפעות כחברה ולא כאדם פרטי כמו עוסק מורשה הנך יכול להקים חברה שאתה הבעלים היחידים של החברה. היתרונות במהלך כזה הם בעניין האחריות המשפטית ישנה חברה שהיא חוצצת בין ההון הפרטי שלך להון החברה. במקרים נדירים ירימו מסך וינסו להגיע לרכוש הפרטי. דבר נוסף הוא שיקולי מס, לעיתים הנך מעוניין לקבל או לתת שירות בתור חברה ולהנות מהמיסוי הנמוך של חברות.  בעצן הנך פרילנסר אבל בדמות של חברה אשר נותנת שירותי ייעוץ. לאחרונה יצא לפעילות כזו שם של “חברות ארנק” אך המדינה חסמה את האפשרות ליצור תכנון מס שכזה. כלומר כאשר הנך שכיר במהותך במקום מסוים ואינך יועץ חיצוני יכולים למסות כאילו היית שכיר.

כיצד מתבצע רישום חברת יחיד

אם יש לכם זמן פנוי וכוח להתעסק עם הניירת, רשם החברות מאפשר לאנשים יחידים להקים חברת יחיד דרך האינטרנט בלינק הבא , אבל לאור  השינויים של חוק להלבנת הון יש צורך במילוי מסמך זה ומעבר דרך עו”ד שיבחן את טופס הכרת הלקוח. בלי קשר נדרשת אימות חתימה על מסמכי החברה שבכל מקרה יש צורך לגשת לעו”ד . על כן הדרך המומלצת היא להקים חברה אונליין באמצעות עו”ד.

כמה מניות יהיו לבעל המניות

כעיקרון רצוי להנפיק 1000 מניות ולהקצות 100 לבעל המניות היחיד. זאת בכדי לאפשר לאחר מכן אפשרות להקצות עוד מניות לשותפים נוספים. במצב בו יש צורך בדחיפות בחברה אבל שמורכבת מעוד בעלי מניות מומלץ, בכדי לחסוך בזמן היא רישום חברת יחיד ולאחר מכן להקצות מניות לשותפים הנוספים ולהחליף את המסמכים הרלוונטיים כמו תקנון החברה.

אגרת רישום חברת יחיד

כיום אגרת פתיחת חברה עומדת על 2,606 ₪ והיא מתבצעת בלינק הישיר הבא ולסמן את האפשרות רישום חברה ( למעט חברה לתועלת הציבור ).

האם אפשרי רישום חברה בדוא”ל ?

בעבר היה יכול עורך דין לערוך את כל המסמכים ולהחתימם בחותמת דיגיטלית ולשגרם בדואר במייל לרשם החברות. אך המצב השתנה ונהלי העבודה ברשם החברות השתנו ויש צורך בכרטיס חכם ולעשות זאת דרך מערכת חכמה הקרויה בקשה מקוונת לרישום חברה. במצב של חברת יחיד גם זהו המצב וניתן רק דרך המערכת המקוונת של רשם החברות במשרד המשפטים. רק שההבדל הוא שאין צורך בכרטיס חכם לעומת חברה של יותר מאדם אחד שנעשית באמצעות עו”ד בעל כרטיס חכם.

הסבר אודות טופס בקשה לרישום חברת יחיד?

ניתן להוריד את המסמך טופס בקשה לרישום חברת יחיד (הקצאה של 100 מניות מתוך 1,000) מרשם החברות אבל יהיה צורך להבחין בין כמה מניות תרצו להנפיק וכמה להקצות. האם להקצות את כל המניות או חלק. במידה ובעתיד תרצו עוד מניות להקצות לשותפים חדשים כמו משקיעים תצטרכו מניות שאינן מוקצות ועל כן ניתן להנפיק 1000 ולהקצות 100. בכדי לא לעשות טעויות ולחסוך בזמן יקר תוכלו לעשות דרכנו הקמת חברה אונליין ולחסוך כאב ראש.

מה מופיע בטופס בקשה לרישום חברת יחיד?

פרטי בעל המניות כמו כתובת, שם מלא ועוד. הצהרת בעל המניות. פרטי הדירקטור הצהרת דירקטורים ראשונה. הכל מאומת על ידי עו”ד. במקרה זה בעל המניות והדירקטור הם אותו אחד ובעלי החברה כי זו חברת יחיד. מעבר לכך יש צורך לבחור 3 שמות לחברה, הון החברה- המוקצה והרשום. פרטים שיופיעו גם בתקנון החברה והצהרות (חברת יחיד)- האם החברה היא בע”מ, האם המניות ניתנות להעברה ללא אישור הדירקטריון, כמובן שבמקרה זה אין אפשרות כזאת כי אין עוד בעלי מניות להעביר להם. הצהרת דירקטורים ראשונים בחברת יחיד היא של בעל החברה עצמו כאשר הינו מאומת על ידי עורך דין. כל זה משוגר לרשם החברות על ידי המערכת של קונטרקטו אונליין בצורה מקווונת דרך- הקמת חברה אונליין.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *