תביעות קטנות נגד העירייה

במקרים רבים אי תשובה מספקת מהעירייה על עוול שנוצר ואין מנוס ולפנות לתביעות קטנות לשם קבלת פיצוי מהעירייה.

חלק מהעיריות שמעורבות בתיקים של תביעות קטנות:

תביעות קטנות תל אביב , תביעות קטנות ירושלים , תביעות קטנות בבאר שבע , תביעות קטנות פתח תקווה , תביעות קטנות חיפה , תביעות קטנות בראשון לציון תביעות קטנות בכפר סבא , תביעות קטנות רחובות , תביעות קטנות אשדוד , תביעות קטנות נתניה , תביעות קטנות בהרצליה , תביעות קטנות רמלה ,

הנושאים בהם דנים בתביעות קטנות

תביעות קטנות נזקי גוף- בבית המשפט לתביעות קטנות יהיה ניתן להגיש תביעה על נזקי גוף ללא חוות דעת רפואית.

תביעת השבה

על סכום שנגבה ביתר מהעירייה- במקרים מסויימים נגבה ביתר על אגרות והיטל פיתוח על מחסן וסככות בגג התובע. בשל תשלום ביתר התובע דורש החזר כספי. כך גם תביעת השבה על תשלום ביתר בגין תשלומי ארנונה של תושב בעיר.

תביעת ספאם 

קבלת חומר פרסומי בניגוד לרצונם של התובעים על ידי העירייה, ת" ק 09-10-11126 שמעוני ואח ' נ' עיריית פתח תקווה ואח:

"ובענייננו נתתי דעתי לתכלית חקיקת החוק והעובדה כי הנתבעת שבה ושלחה את 22 העיתון לתובע, חרף בקשות חוזרות ונשנות מצידו שלא לעשות כן. ומנגד למהות העיתון 23 וחלקו הארי של תכניו ואף לאופן הפצתו כמפורט לעיל ומצאתי לקבל את התביעה 24 בחלקה ולחייב את הנתבעת לשלם לתובע סך כולל של 1,000 ₪ אשר ישולם בתוך 30 25 ימים מיום קבלת פסק הדין"

תביעת רכוש נגד העירייה

מדובר במקרה בו אדם בעל נכות רכב על הקלנועית ושורש עץ שהזדנב מהמדרכה הפיל אותו עם הקלנועית . תבע את העירייה בתביעות קטנות על הנזק שנגרם לקלנועית, ת"ק 10427-06-16 רם נ עיריית חיפה:

"במקרה שלפניי, יש לראות בעילת התביעה לנזקי רכוש שנגרמו לתובעת כתוצאה מהתאונה כעילת תביעה נפרדת מזו העומדת לה בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מאותה תאונה. בהתאם דין טענות הנתבעת באשר למעשה בית דין להידחות."

בית המשפט יכול לידון בנפרד בין נזקי רכוש לנזק גוף ככל שסכום נזקי הגוף הוא גבוה ונדון בבית המשפט השלום.

השגת גבול של העירייה לקרקע פרטית

במהלך הסרת מפגע העירייה פגע בגדר של בית פרטי. התובע הגיש תביעה תביעות קטנות לפיצוי ותיקון הגדר ,

ת"ק 11290-12-15 פרהוד נ עירית שפרעם.

סיכום

כפי שניתן לראות הנושאים לתבוע עירייה הם מגוונים וישנם עוד תחומים רבים בהם אפשר לתבוע בתביעה קטנה את הרשות המוניציפלית או העירייה.